مقالات

شرف شمس

شرف شمس

شرف شمس

شاید برای شما هم سوال باشد که شرف شمس چیست‌ و چه خواصی را دارد. حتی شاید بخواهید آن را رمز گشایی کنید. در این مطلب فروشگاه نقوی تصمیم دارد به صورت کامل و جامع خواص و فواید عقیق زرد شرف الشمس را برای شما بگوید.

هم چنین در بخشی از این مطلب به رمز گشایی این سنگ زینتی و ارزشمند خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

شرف شمس

معرفی حرز شرف شمس

شرف شمس چیست؟

انگشتر شرف شمس، سنگ، گردنبند شرف الشمس، دستبند شرف الشمس و… هر کدام به هر شکلی که با شخصی همراه باشد، در جهت ایمن ماندن در سفر ها و دور نمودن بدی ها و حفاضت از جان انسان مثمر ثمر می باشد.

یکی دیگر از خواص عقیق زرد شرف شمس، می توان به خیر و نیکی فرزندان و همین طور افزیاش رزق و روزی اشاره نمود. لازم است بدانید که آرامش خیال و دور ماندن از چشم زخم از دیگر خواصی است که همراه داشتن شرف الشمس با خود به ارمغان میاورد.

در صورتی که می خواهید خواسته ها و آرزو های شما برآورده شود و یا بیماری های جسمی و روحی از شما دور بمانند، ما به شما استفاده از عقیق شرف الشمس را پیشنهاد می دهیم.

شما با همراه داشتن این سنگ ارزشمند، می توانید باعث بالا بردن قدرت بدنی خود شوید. این سنگ عقیق زرد باعث پاک کردن و تصفیه دستگاه گوارش می شود. هیمن طور بر روی جذب و هضم غذا و سیستم گردش خون بدن تاثیر گذار است.

چاکرای 3 و لوالمعده و غذذ پانکراس و دیواره مربوط با این دو غدد تاثیر بسیاری از این سنگ می پذیرند.

عقیق زرد شرف شمس چه خواصی دارد؟

در سالیان گذشته و حتی امروزه انگشتر ها از اهمیت چشم گیری برخوردار بوده اند. علاوه بر کاربرد های زینتی، برخی از آن ها از نظر اعتقادی بسیار ازرشمند می باشند. همین طور از خواص گوناگونی برخوردار اند که می توان با استفاده کوتاه مدت از آن ها تاثیرات قابل توجهی را بر روی سلامتی و زندگی روزمره مشاهده نمود.

در اسلام انگشتر ها و نقش ها و دعا هایی که بر روی ان ها حک می شود، اهمیت بسیاری دارند. به همین خاطر افراد زیادی به دنبال تهیه انگشتر شرف الشمس و بهره مند شدن از خواص این انگشتر می باشند.

به طور کلی می توان از خواص و فوایدی که عقیق زرد شرف الشمس با خود به همراه دارد می توان گفت که هر شخصی که ان را در نزد خود داشته باشد، خداوند به واسطه دعایی که بر روی آن درج شده است، حافظ و نگهدار او خواهد بود.

یکی از مهم ترین فواید و خواصی که می توان برای شرف شمس به شمار آورد، دوری از فقر و افزایش رزق و روزی می باشد. اما لازم است بدانید که حرز شرف شمس به طور معمول بر روی عقیق زرد نوشته می شود. در این صورت از خواص سعقیق زرد نیز بهره مند خواهید شد.

در احادیث و روایات مختلف شرح داده شده است که برای بهره مند شدن از خواص انگشتر شرف الشمس و به طور کلی انواع انگشتر ها با ارزش معنوی، بهتر است که آن را در دست راست خود قرار دهید.

شرف شمس

حرز شرف شمس چه فوایدی دارد؟

نحوه رمز گشایی حرز شرف الشمس

بیان شده است که هر ساله در روز 19 فروردین خورشید در محلی خاصی از آسمان قرار می گیرد و حالتی معادل با شب قدر را به وجود می اورد. در این روز خورشید در مقایسه با سایر کواکب بر روی زمین تسلط بیش تری داشته و آداب و رسوم خاصی برای آن روز بیان شده است.

پیش از توضیح دادن آداب و رسوم این روز لازم است با شکل های حرز شرف شمس که بر روی نگین عقیق (عیقی زرد) حکاکی می شود، آشنا شوید.

حرز شرف الشمس که بر روی سنگ و یا عقیق زرد حکاکی می شود، آداب مخصوص به خودش را دارد و بهتر است در جهت بهره مند شدن از خواص کامل شرف شمس، این آداب به طور کامل رعایت شوند. این دعا شامل پنج اسم اعظم خداوند می باشند که در آن ها کلمه های مبارکه نور، مومن، الله، رحمن و جمیل ذکر شده است.

لازم به ذکر است که به جای نوشتم این اسم ها از پنج حرف اول این اسامی به صورت ن.مر.ج.ا استفاده می گردد. این نقش ها دارای 13 حرف است: 4 حرف از کتاب تورات، 4 حرف از کتاب انجیل و 5 حرف از کتاب قرآن مجید.

حذر شرف شمس باید بر روی نگین عقیق زرد رنگ حکاکی شود. اما در صورتی که چنین سنگی در دسترس نبود، می توان آن را بر روی یک تکه کاغذ به رنگ زرد نوشت. در این صورت تمامی افراد می توانند از خواص بی نظیر آن بهره مند شوند.

لازم به ذکر است که توصیه اکید بر روی حکاکی به روی عقیق زرد می باشد.

بر روی این حرز  اسم اعظم خداوند به صورت مخصوصی نوشته خواهد شد. البته لازم به ذکر است که حکاکی حرز شرف الشمس کار هر شخصی نیست و رعایت موادر مختلفی در جهت داشتن خواص سنگ شرف شمس لازم می باشد.

بهتر است در جهت نتیجه بهتر گرفتن از خواص و فواید سنگ شرف شمس، نویسنده این اسم های الهی فردی پاک و آگاه باشد تا بتواند آداب نوشتن این حرز را به درستی رعایت کند. به طور مثال در زمان حکاکی حرز شرف الشمس، نمی توان یک خطر را دو بار حکاکی و تکرار نمود.

در برخی از زمان ها بر روی عقیق زرد رنگ، کلمات دیگری چون نور، مومن، رحمان، جمیل و الله با خط های  خاصی که برای این کار مناسب می باشند، حکاکی می گردد. هم چنین در زمان های خاص حکاکان حرز شرف الشمس به جای نوشته، از حروف ابجد بهره می گیرند. لازم است بدانید که حروف ابجد استفاده شده نشان دهنده اسمای الهی نام برده می باشند.

در واقع حروفی هستند که از کتاب های آسمانی چون قرآن، انجیل و تورات گرفته شده اند. همین طور در برخی از موارد حکاکان به جای این که از اول حروف اسمای الهی استفاده نمایند، همان کلمات را به صورت رمزی که توسط شیخ بهایی بیان شده است، مورد استفاده قرار می دهند.

علاوه بر شرایط گفته شده در بالا، حرز شرف الشمس دارای چند شرط دیگر می باشد. یکی از مهم ترین موارد در جهت بهره گیری از خواص شرف شمس، این است که این ذکر در روز 19 فروردین و با نام و نیت شخصی، بر روی عقیق زرد رنگ حکاکی شود.

همین مسئله باعث شده است تا افراد سودجو این ذکر ارزشمند را در روز 19 فروردین حکاکی نکرده و در زمان های دیگر حکاکی کنند و به فروش برسانند. همین مسئله می تواند خواص و اهمیت حرز شرف شمس را از بین ببرد.

نگین های حرز شرف الشمس در صورت نیاز، در سالیان بعد و دقیقا در روز 19 فروردین ماه باز نویسی می شوند. اما بسیاری از بزرگان بر این باور هتسند که اگر نگین شرف شمس یک بار و به درستی حکاکی شود، دیگر نیازی به تمدید کردن نوشته نمی باشد.

شرف شمس

رمز گشایی شرف شمس

آیا می توان با حرز شرف شمس وارد دستشویی شد؟

لازم است بدانید که حرز شرف شمس، به صورت رمزی و با حروف ابجد نوشته می شود. به همین خاطر نیازی نیست که برای دست زدن و یا همراه داشتن آن، دائم الوضو باشید. همین طور اگر انگشتر شرف شمس را تهیه کرده اید، به همراه داشتن آن در دستشویی و حمام مشکلی را برای شما به وجود نمی آورد. شما می توانید از خواص بی نظیر و فواید بسیار زیاد انگشتر شرف الشمس بهره مند شوید.

اما لازم به ذکر است که بهتر است از همراه داشتن حرز شرف الشمس در این مکان ها اجتناب کنید تا خاصیت انگشتر شرف شمس کم رنگ نشود.

برخی از آداب حکاکی حرز شرف شمس

نکات و آدابی وجود دارد که در زمان نوشتن حرز شرف الشمس باید رعایت گردند. در غیر این صورت خاصیت شرف الشمس و فواید انگشتر شرف شمس حفظ نخواهد شد. همین طور باعث می شود تا بیش ترین تاثیر و خاصیت متوجه فرد شد.

  1. پیش از آغاز خکاکی، فرد حکاک موظف به اقامه دو رکعت نماز می باشد.
  2. حکاک باید در زمان حکاکی حرز شرف الشمس، رو به قبله این کار را انجام دهد.
  3. فرد حک کننده باید پاک و دور از هر گونه کثیفی و نجاست باشد تا بتوان از خواص سنگ شرف شمس بیش ترین بهره گیری را نمود.

نحوه خرید و سفارش حرز شرف الشمس چگونه است؟

فروشگاه نقوی یکی از معتبر ترین و شناخته شده ترین فروشگاه های حضوری و اینترنتی است که امکان سفارش و حکاکی حرز شرف الشمس را برای افرادی که می خواهند از خواص و فواید آن بهره مند شوند را فراهم نموده است.

این فروشگاه با بیش از دو دهه تجربه و ابتکار عمل در زمینه سنگ های زینتی و اعتقادی، یکی از پیشتازان در زمینه حکاکی حرز شرف الشمس با رعایت تمامی اصول و نکات ذکر شده در اسلام می باشد.

شما می توانید در صورت نیاز به استفاده از انگشتر، دستبند، نیم ست و… شرف شمس، سفارش خود را ثبت نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *